1999

Kapela vznikla v marci roku 1999 ako „Vlado one man band“ a dala si nálepku „melodický punk“. Svetlo sveta čoskoro uzrela demonahrávka “Licencia na pravdu”, nahraná v domácich podmienkach.

2000

V januári prvý “one man” koncert. V lete vznik demonahrávky “Jediný spravodlivý zákon”, opäť nahraná v domácich podmienkach.

2001

Z tohoto dema zarezonovala skladba “Chceš byť iný” a dostala sa na kompiláciu vydavateľstva Universal “Punkrock made in Slovakia vol. II”.

2002 - 2003

„One man band“ však samozrejme koncertovať nemohol, ďalšia cesta sa zdala bez cieľa a tak prišla doba akéhosi útlmu, ktorá trvala až takmer do konca roku 2004. Vzniklo však niekoľko nových skladieb.

2004

Vlado Bis sa dáva muzikantsky dokopy s kamarátom Adamom Várym, ktorého pozná už niekoľko rokov. Adam dáva Vladovi ten správny impulz a zmysel ďalšej hudobnej činnosti. Vlado ponúka Adamovi asi 30 šuflíkových skladieb, z ktorých Adam vyberá 14 najlepších a spoločne sa začnú pripravovať na nahrávanie debutového albumu.

2005

Skladba “Krutý žart” z roku 2001 sa dostáva na punkovú výberovku vydavateľstva Hirax records “Slovak underground punx attack”.

Vlado a Adam sa zatvárajú do štúdia k Rišovi Čanakymu, aby na jeseň 2005 vydali svoj debut “Hlas nenarodených”. Album bol v istom zmysle pre skupinu prelomovým. Nielen, že vzrástla kvalita produkcie, ale čisto punkovú muziku vystriedal rock, kde-tu aj pop. Texty už nie sú tak kritické, ako v minulosti, sú zväčša sondou do hlbín ľudskej duše a jej zrkadlom. Čo sa spevu týka, prevláda ženský vokál. Sú to pop-rockové veci, s jemným punkovým nádychom.

Vtedy sa kapela rozrástla o nových členov a hrá v 5 člennej zostave – spev (Eva Hrešková), 2 gitary (Vlado Bis, Adam Váry), basgitara (Martina Belejová) a bicie (Milan Matušek).

Vlado bol na rozhovore v RÁDIU 7.

2006

Rišo Čanaky, ktorý nám nahral album, bol na rozhovore v RÁDIU DEVÍN a hovoril o N.D.E.

Kapela sa intenzívne pripravuje na koncertné vystúpenia. Súčasne hľadá možnosti ďalších koncertov. Vznikajú nové skladby “Tento svet premôžeme láskou”, “Znovu Ťa nepoznám”, “S Tebou”, “Svitá”, “Getsemani” a “Verím”.

2007

Koniec roku 2006 a začiatok roku 2007 priniesli veľké zmeny, týka sa to predovšetkým zostavy. Do kapely prichádzajú skúsení muzikanti, basgitarista Dodo a bubeník Vlado, pridala sa aj speváčka Soňa a spolu nacvičujú repertoár a nové piesne “Armagedon”, “Betlehemská hviezda”, “Rock & Roll” a “Vraciam sa domov”. Začiatkom apríla dokončili práce na MAXISINGLI 2007, ktorý bol uvoľnený do predaja 15. júna. Kapela robí do roka okolo 13 koncertov.

6. októbra bol v relácii Poltón odvysielaný videoklip k piesni “Dokonané” a táto bola zaradená aj na kompiláciu “Bez Teba niet neba III” vydavateľstva LUX.

2008

Aj tento rok sa ukazuje ako skladateľsky plodný :) Vznikajú nové piesne a staré dostávajú kvalitnejšie aranžmány. N.D.E. sa stáva generačnou kapelou, pretože do kapely prichádza syn bubeníka Vlada – 16 ročný Jano.

N.D.E. absolvovali aj svoju prvú premiéru na festivale Campfest.

Koncom leta, po Campfeste, kapela prichádza o speváčku Soňu, ktorá má zdravotné problémy a vo vzduchu visí otázka, či sa vôbec niekedy vráti… Dovtedy však kapela musí nájsť náhradu a kým sa tak stane, spieva Vlado s Adamom. V októbri kapela urobila konkurz na spevácky post a z neho vzišla víťazne Dominika Hlinická.

2009

Tento rok sa začal vydarenými i menej vydarenými koncertami, veď taký je život. A

Nahrali sme dve skladby – ARMAGEDON a BETLEHEMSKÁ HVIEZDA.

Opäť sme zahrali na Campfeste (8. augusta), ale po ňom sa zostava zúžila na troch členov. Koncert v Zázrivej (15. augusta) už odohrali v zostave VLADO – basgitara a spev, ADAM – gitara a spev, JOHNY – bicie. Najväčšou zmenou je to, že Vlado zmenil nástroj – gitaru za basgitaru a že sa ujal spevu.

2010

Na začiatku roka sa ku kapele pripája opäť Dominika. Začínajú sa nacvičovať aj jej autorské piesne. Napriek tomu kapela vstúpila do svojho najkritickejšieho roku v histórii. Odohrala len jediný koncert (dokonca nevystúpila ani v Námestove) a navyše bubeník Johny opustil kapelu. Na jeho miesto prišiel v novembri Jozef “Guiseppe” Richnavský.

Vzniká druhý videoklip k piesni “Zrážka so svetom”.

2011

Rok 2011 je o čosi lepší, čo sa týka koncertov, ako predchádzajúci, lebo horšie to už asi ani nemohlo byť… Jozef “Guiseppe” Richnavský však s nami odohral jediný koncert a ďalšie koncerty už s nami odohral Vlado Mrázko, ktorý s nami pôsobil v rokoch 2007 a 2008.

V decembri prichádza do kapely nová posila, klávesák Miro Teker.

2012

Kapela sa naďalej borí s personálnymi problémami na bubeníckom poste, kde alternujú dvaja bubeníci a absolvujú s nimi niekoľko koncertov.

2013

V septembri odchádza z kapely speváčka Dominika. Zvyšok kapely za ňu nenachádza vhodnú náhradu, ktorá by do kapely zapadla muzikansky i ľudsky a tak sa spevu opäť ujíma Vlado a v niektorých piesňach aj Adam.

V novembri prichádza do kapely bubeník Mišo Bubnár.

2014

Klávesák Miro a bubeník Mišo sa stali plnohodnotnými členmi kapely a spolu s Vladom a Adamom absolvujú množstvo skúšok a prepracúvajú aranže. Spoločne sa odhodlávajú ísť do štúdia nahrať 3 nové piesne “Ako Forrest Gump”, “O nás dvoch” a “Život je dar”.

2015

Máme nový videoklip k piesni “Život je dar”. Zahráme si aj na viacerých koncertoch. V decembri sme začali nahrávať 3 skladby – “Vraciam sa domov”, “Ruky dvíham” a “Čo ak nič nie je”.

2016

V priebehu prvého polroka pokračujeme v práci na nových skladbách “VRACIAM SA DOMOV”, “RUKY DVÍHAM” a “ČO AK NIČ NIE JE”, ktoré v máji zverejňujeme.